JAKUB STEFEK

Jestem organistą. Urodziłem się w Szczecinie, gdzie w 2010 roku ukończyłem z wyróżnieniem Salezjańską Szkołę Organową w klasie organów mgr Anny Kirschke-Valcarcel. W 2015 roku otrzymałem oceną celującą studia gry na organach w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie organów profesora Andrzeja Chorosińskiego.
W ramach programu Erasmus studiowałem również w Kunstuniversitaet Graz w klasie prof. Gunthera Rosta. Występowałem z recitalami organowymi w Polsce, Austrii, Niemczech, Czechach i Szwecji, między innymi w ramach Eimsbuettler Orgelsommer w Hamburgu, Międzynarodowego Forum Organowego w Warszawie i festiwalu Non Sola Scripta we Wrocławiu. 
 
W 2011 roku zdobyłem drugą nagrodę na XXIII Konkursie Muzyki Organowej w Rumii oraz byłem finalistą VIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. J.P. Sweelincka w Gdańsku. Brałem udział w wielu mistrzowskich kursach muzycznych, m. in. N. Hakima, B. Gfrerera, W. Zerera, T. A. Nowaka, M. Toporowskiego. 
 
Byłem gościem wielu konferencji dotyczących kultury i innowacji, w tym również TEDx Warsaw, gdzie moje wystąpienie na temat historii organów oglądało na żywo kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Chcesz razem z nami odkrywać kulturę w ramach naszych programów?
A może krąży gdzieś po głowie zupełnie inny pomysł?
Porozmawiajmy o tym!