top of page

"Dzielimy się naszym spojrzeniem na świat, gdyż odkryliśmy, że dzięki muzyce i kulturze jest on jeszcze bardziej ciekawy"

Ola i Kuba

W ramach działalności Fundacji SPOT.ON ART prowadzimy fanpage "Mam w sobie kulturę”.  To odpowiedź na poglądy naszych znajomych, że „muzyka poważna to nie dla mnie”, „kultura to nie rozrywka”, „strasznie to sztywne”, „o matko, przecież to nudne!” W krótkich postach, opatrzonych autorskimi grafikami Gabrieli Golińskiej, pokazujemy, że muzyka i kultura to źródło niepowtarzalnych inspiracji, ciekawostek, ułatwień do poznawania i interpretowania świata. A co najważniejsze – kultury nie trzeba daleko szukać. Kulturę ma w sobie każdy z nas!

Jaki jest cel projektu "Mam w sobie kulturę"?

Celem projektu jest upowszechnianie kultury, w szczególności popularyzowanie sztuk muzycznych. Poprzez stworzenie społeczności skupionej wokół interesujących i ciekawych treści chcemy budować nowoczesną publiczność kultury. Poza celem edukacyjnym, chcemy pomóc naszym odbiorcom w stawaniu się lepszymi ludźmi – zwracaniu uwagi na wartości, które promujemy i pamiętaniu o nich w codziennym życiu.

 

Dołącz do "Mam w sobie kulturę"

O czym będziemy pisać?

 

Nasze treści należą do kilku obszarów tematycznych. Pierwszy z nich to ciekawostki historyczne oraz kulturalne, wzięte z życiorysów sławnych kompozytorów, wykonawców i artystów. Kolejnym obszarem są cytaty z tekstów i wypowiedzi słynnych osób związanych z kulturą, które mogą stanowić inspirację dla działań wielu ludzi. W treściach również opisujemy i pomagamy zrozumieć różne przejawy kultury, np. tłumaczymy i opisujemy utwory muzyczne. W każdym tygodniu polecamy również interesujące wydarzenia kulturalne lub pokazujemy, gdzie można znaleźć wartościową kulturę w przestrzeni miasta.

Staramy się również wejść w interakcję z naszymi odbiorcami – obserwować ich zachowanie i dostarczać im takich treści, jakich potrzebują. Szatą graficzną naszej strony zajmuje się Gabriela Golińska, graficzka z Akademii Sztuki w Szczecinie i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dzięki niej nie tylko zbliżamy się do obszaru sztuk wizualnych, ale także wnosimy trochę uśmiechu przy każdej publikacji!

bottom of page