top of page

PIPE FUSION DUO

Nasz repertuar nie jest ograniczony wyłącznie do muzyki klasycznej lecz obejmuje również opracowania muzyki filmowej, a także aranżacje utworów jazzowych i muzyki rozrywkowej z towarzyszeniem fortepianu.
PipeFusion Duo to Julia Mielczarek oraz Jakub Jastrzębski – jesteśmy absolwentami Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. 
 
Nasza muzyka to fuzja brzmienia saksofonu i instrumentów klawiszowych (organów, klawesynu i fortepianu). Powstaliśmy w 2014 roku głównie na potrzeby zajęć akademickich, jednak doskonała współpraca oraz uznanie pedagogów zaowocowały wieloma sukcesami i koncertami na festiwalach w całej Polsce, a działalność wykroczyła daleko poza mury uczelni. 
 
 
 
Saksofon – kojarzony głównie z muzyką rozrywkową – mimo pozornego kontrastu brzmi niezwykle pięknie i spójnie w towarzystwie organów, zaś nietypowe połączenie z klawesynem otwiera przed słuchaczami zupełnie nową paletę barw i zaskakuje migotliwością brzmienia. Koncertujemy w różnych zakątkach Polski, obalając tym samym stereotypy, które przylgnęły do owych instrumentów. 
 
bottom of page